Поиск по дате:

17 Сентября
сентября 2024
ПВСЧПСВ
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Обзор друзей

Глибина пробуреної свердловини є одним з обов’язкових параметрів, які заносяться до паспорту установки. Від цих характеристик залежить, чи потрібно оформлювати дозвільні документи на користування свердловиною, вартість буріння та можливість використовувати її в якості питної, для споживання.

Основні способи вимірювання глибини свердловини на воду

Оскільки перевірити глибину свердловини часто потрібно вже після того, як було проведено її буріння, облаштування та підключення до системи водопостачання, головна вимога до виконавця полягає в тому, щоб виконати все максимально обережно, точно та безпечно, не порушивши цілісність і роботу установки загалом.

Застосування будівельної лінійки з вантажем

Цей спосіб є найпростішим, оскільки потрібно мати лише лінійку (будівельну рулетку) та закріплений на її початку невеликий вантаж. Пристрій поступово опускається в свердловинний отвір, а в момент, коли натягування лінійки за рахунок вантажу припиняється, потрібно зробити відмітку.

Важливим недоліком цього способу є можливість використання лише для неглибоких отворів, проте за його допомогою майстри можуть визначити, на скільки піднявся рівень води в свердловині.

Важливо! При наявності найменших сумнівів щодо можливостей самостійно провести такі вимірювання, не пошкодивши обладнання та цілісність стінок обсадних труб, краще звернутися до майстрів, які надають послугибуріння свердловин Київ та мають не лише необхідне обладнання, а й навички проведення самих вимірювань. Це дозволить максимально швидко отримати правильний чіткий результат та бути впевненим, що установка працюватиме в подальшому без порушень та можливих поломок.

Використання каротажного кабелю зі спеціальними магнітними мітками

У цьому випадку використовують котушку плоского проводу з прикріпленим металевим грузилом. Пристрій має зчитувач, яким фахівці можуть фіксувати глибину по мірі розмотування котушки. Додатково в каротажному кабелі передбачено спеціальний відкалібрований ролик, який потрібен при фіксації глибини на проміжках між маркуваннями.

Застосування акустичного глибиноміра

Акустичний глибиномір є професійним обладнанням, який працює за принципом ехолокації. Сам метод полягає в тому, що в отвір свердловини направляється акустичний сигнал, який досягає дна свердловини, відбивається від нього та повертається назад. Зафіксована тривалість фіксується пристроєм та трансформується в одиниці відстані. Єдиний важливий нюанс полягає у високій вартості такого пристрою, тому купувати його окремо для проведення індивідуальних розрахунків вважається недоцільним.

Застосування кабелю та мірної стрічки

У цьому випадку майстри використовують спеціальний кабель з маркуванням достатньої довжини, щоб цього вистачило до підземного джерела. Опускати кабель потрібно поступово, щоб не зачепити стінки свердловини або ж насосне обладнання. Як тільки кабель торкнеться дна, потрібно зробити помітку на місці його виходу з гирла. Коли кабель буде витягнутий так само обережно на поверхню, залишається заміряти стрічкою відстань від позначки до краю, який опускався всередину. Отриманий параметр і буде глибиною свердловини.

Застосування глибиноміра

Глибиноміром називають спеціальний пристрій для визначення глибини свердловин. Вони можуть бути механічними або електронними. У другому випадку після опускання пристрою на дно глибина фіксується автоматично, а в першому - лише вручну. Зафіксовані покази приладу і є точною глибиною пробуреної свердловини на воду.

Корисні поради при самостійному вимірюванні глибини свердловини на воду

Якщо при замовленнібуріння свердловини ціна залишається вирішальним параметром, то вимірювання глибини установки можна спробувати провести самостійно, дотримуючись наступних правил:

  • завчасно перевірити справність обладнання та впевнитися у відсутності будь-яких пошкоджень на пристрої;
  • опускання мірного приладу важливо робити повільно і поступово, не торкаючись внутрішніх стінок обсадних труб свердловини та системи водопостачання, будь-якого іншого наявного обладнання всередині установки, щоб не пошкодити їх;
  • отримані результати мають бути зафіксовані, оскільки це важливо для подальшого використання та проведення порівнянь з іншими параметрами свердловини.

Важливо розуміти, що від правильності отриманих результатів залежить ефективність функціонування всієї системи водопостачання, загальна тривалість експлуатації свердловини та можливість користуватися джерелом без додаткових ремонтів чи заміни зіпсованого обладнання.