В останній час тенденція на встановлення індивідуальних газових котлів стає все більш явною. Кожен із нас прагне платити лише за ті послуги, які він реально спожив, а не за те тепло, яке було втрачено в процесі транспортування. Але і газове обладнання, яке використовується в системах індивідуального опалення - це серйозні агрегати, від правильного вибору яких залежить не лише тепло в вашому будинку, але і безпека, ваша і сусідів, тому до їх вибору треба поставитись серйозно, і не жертвувати якістю заради нижчої ціни.
Основою опалювальної системи є газовий котел, тож від його вибору і потрібно відштовхуватись. Додатково потрібно буде придбати периферійне обладнання для опалення кімнат, та циркуляційні насоси для системи опалення, розширювальні бачки, які будуть забезпечувати циркуляцію води по системі та подачу її в інший контур - для використання у водопровідній системі. Обирати котел треба, приймаючи до уваги всі інші витрати, куди додаються ще й проектні, дозвільні та монтажні роботи. Критеріями вибору котла стануть:
-
принцип дії, КПД, потужніть та діапазон регулювання дії робочої частини;
-
тип камери згоряння;
-
кількість контурів та матеріал теплообмінника;
-
кількість виходів під гаряче водопостачання та опалення;
-
екологічніть;
-
якість автоматики управління;
-
рівень шуму;
-
бренд та країна виготовлення;
-
габарити та вага.
Непрофесіонал просто не зможе зорієнтуватись в усіх цих параметрах, тому вибір котла варто доручити професіоналам, котрі будуть займатись монтажем обладнання та створювати загальний проект, поставивши їх в рамки власного бюджету, та дослухатись до рекомендацій - на чому допустимо зекономити, а на чому - ні.
Однозначними перевагами індивідуального газового опалення є наступне:
-
Можливість самостійно регулювати кількість спожитого тепла за потребами та оплачувати тільки те, що реально було спожито;
-
За умови встановлення двоконтурного опалювального обладнання, що дає можливість подавати теплу воду не лише в систему опалення, але і водопостачання, ви не будете залишатись без гарячої води в період традиційних сезонних відключень чи аварій тепломережі;
-
Вам не потрібно буде витрачатись на обслуговування площ загального користування, витрати на опалення котрих нараховуються за незрозумілими тарифами;
-
Все обладнання - в тому числі й інфраструктурне (теплообмінники, труби, реле тиску води, насос, монтажні роботи) повністю окуповується за пару років, тому це надзвичайно вигідна інвестиція.
Серед недоліків такого типу опалення називають хіба що технічні обмеження - наприклад, заборону користуватись газовим опаленням в квартирах вище від 9 поверху. Також, за умови масового переходу на енергозберігаючі технології у багатоквартирних будинках та перетворення ринку постачання послуг на конкурентний, говорять про вирівнювання витрат як на індивідуальне, так і на централізоване постачання, проте це може стати реальністю хіба що у віддаленій перспективі.