Ще раніше, в нашій медицині використовували досить мізерний перелік діагностичних методик. Колись революцією і прогресом вважалася поява рентгена. Зараз же для виявлення хвороб використовують різні способи, та часто в цьому допомагає комп'ютерний томограф. Для Canon Medical Systems (Toshiba) комп'ютерна томографіїя – це один з ведучих напрямків. Саме ця корпорація задає стандарти в галузі виробництва томографів.
Якщо пояснювати простими словами, то даний метод діагностики полягає в просвічуванні тіла рентген-променями, що дозволяє створити зображення внутрішніх органів на комп'ютері. Дана процедура триває пару хвилин і є абсолютно безболісною і доведено безпечною для організму. З приводу останнього часто виникають суперечки і сумніви, адже тіло пацієнта вимушено піддається променевому навантаженню. Однак фахівці вже давно роз'яснили, що доза опромінення дуже мала і шкоди від неї чекати не варто. Тож давайте поговоримо про історію особливості використання даного методу діагностики.
В 1979 році американський фізик с південноафриканським корінням Аллан Кормак отримав разом з британським інженером Годфрі Хаунсфілдом Нобелевську Премію за розробку комп’ютерної томографії. З самого початку томограф був винайдено для сканування лише головного мозку, але незабаром, дякуючи прогресу, можливою стала діагностика усього тіла. Перший томограф на радянському просторі з'явився в Москві в 1990 році.
Зараз же використання комп'ютерного томографа є цілком стандартною справою і в разі потреби - провести діагностику можна в будь-якій державній клініці або приватній. Через істотний попит, купувати клінікам потрібно дійсно якісний і надійний апарат, більш детально про який можна дізнатись тут https://www.canon-medical.com.ua/ua/products/tomografiya/. Більш того, сучасні технології дійшли до особливого відкриття і тепер рівень опромінення знижений до 84,6%.
Пацієнти звертаються для діагностики на комп'ютерному томографі різних захворювань, а саме:
- ушкоджень головного мозку;
- хвороб суглобів, кісток, зубів;
- при травмах;
- захворювань хребта;
- обстеження грудної клітини;
- хвороб щитовидної залози;
- обстеження сечостатевої системи;
- обстеження судин;
- для виявлення пухлин, кіст, каменів.
Таким чином, КТ є одним із затребуваних і універсальних методів діагностики та практично не має протипоказань і провести її можуть пацієнти, яким вона необхідна.