Поиск по дате:

19 Мая
мая 2024
ПВСЧПСВ
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Обзор друзей

Один з найважливіших критеріїв вибору сучасного смартфона — параметри та потужність камери. Як у різних моделях iPhone, так і в гаджетах на Android встановлюються об’єктиви з різними характеристиками. Перед покупкою смартфона варто вивчити основні параметри камер у різних моделях.

Hd_v9jCFFOA93DWb0BvWcPwqwRBz-6y9_1o3D-_7Ce9kMVO2I_tkcLo-L3FWIfXFC1gr1hjpfwRkRjKLm3-DN5rsBWlrjBGR6fwXJ-GbA5ZdtHyt6kH8VVfYIExu_YBUClOwSExp4cnaUKfW166Q8BY

Роздільна здатність

Цей параметр визначає здатність до деталізації, тобто відтворення дрібних елементів зображення, та вимірюється у мегапікселях (Мп). Коли у продажу лише з’явились телефони з камерами, вибір було зробити просто: чим більше цей показник, тим краще. Зараз можна купити телефон у Одесі з роздільною здатністю навіть більше 100 Мп. Це впливає на розмір пікселя, а також дає більш чітке зображення в режимі наближення. Тому роздільна здатність — важливий, але не єдиний критерій потужності камери. Також потрібно враховувати:

  • розмір пікселя та матриці;
  • діафрагму об’єктива;
  • наявність стабілізації;
  • додаткові можливості.

Лише за умови відповідності всіх цих параметрів можливо отримати найкращі за якістю фото та відео.

Величина пікселя та матриці

Розмір матриці — це один з основних параметрів, що впливає на якість фото та відео. Чим він значніший, тим більше світла здатна вловити матриця, тому зображення якісніші та детальніші. Виміряють цей показник у частках дюйма. Чим менший знаменник, тим більша матриця камери. В бюджетних телефонах він дорівнює 1/3, в моделях середнього класу — 1/2,9 або 1/2,8. Флагмани мають параметри від 1/2,5 до 1/2,8.

Популярні смартфони з великим сенсором:

  • iPhone 15 та 15 Pro Max;
  • Samsung Galaxy S22 Ultra;
  • Google Pixel 7 Pro;
  • Vivo Y31.

Від розміру матриці та роздільної здатності залежить величина пікселя. Вона може становити від 0,6 до 2 мкм. Якщо розмір пікселя великий, виходять вдалі кадри за тьмяного освітлення та в темноті.

Діафрагма об’єктива

Це регульований отвір, який пропускає світло на матрицю. Вона регулює світлосилу об’єктива, яку ще називають апертурою та вимірюють у f-стопах. Чим більша світлосила, тим вища різкість фото, менше сторонніх шумів. Але за яскравого світла краще менше розкриття шторок об’єктиву, тому що можна засвітити фото. Для сучасного смартфона бажаний показник світлосили основної камери дорівнює від f1,5 до f2,5, а фронтальної — від f1,7.

ylRr7lOrZXav5v3lTse8cCud1n1WktdaH4DOCkdOm8UZ_TaBosXqoOtGz4RAQgI1TGI-sdx5pX3Ennbm0t2dHWD8OCAPFXHHyXtq4JztK6gPxkfX-mxtsgLH2njM0en7WNkoES2lurYv6DNVFfEBa9c

Система стабілізації

Без штатива важко втримати смартфон у руках, не рухаючи його. Тому навіть із камерою високої потужності можна отримати нечіткі кадри. Щоб запобігти цьому, бажано вибирати фотомодулі, в яких передбачена стабілізація. Вона буває:

  • оптичною;
  • електронною.

В деяких смартфонах преміумкласу використовують обидва типи стабілізації.

Додаткові функції

Сучасні смартфони оснащують камерами, які полегшують зйомку та підвищують якість зображень. Щоб знімати в різних режимах, варто вибирати моделі з камерами, які мають:

  • телеоб’єктив — для оптичного зума;
  • макрооб’єктив — для чітких кадрів з мінімальної відстані;
  • датчик глибини — для розмиття заднього плану;
  • ультраширококутний об’єктив — для зйомки переднього плану в обмеженому просторі.

Зараз технології сягнули такого рівня, що за допомогою смартфона можна отримувати високоякісні професійні фото. Окрім названого у статті, для цього потрібне новітнє ПЗ для обробки зображень.