Поиск по дате:

31 Октября
октября 2024
ПВСЧПСВ
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Новости

Українська мова є єдиною державною мовою, а мовне питання –  чутлива тема, тому запровадження в країні обовʼязковості англійської мови, фактично запроваджуючи другу державну, – є нехтуванням конституційних норм, порушенням прав і свобод громадян України.

Про це лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила в Верховній Раді України під час обговорення законопроєкту про застосування в країні англійської мови. На її думку, українські еліти нарешті мають позбутися ганебного комплексу меншовартості та шанувати українську мову й історію.

«Це не закон про застосування англійської мови в Україні. Це законопроєкт про другу, англійську, державну мову в нашій державі, це фактично друга державна мова. Для того, щоб приймати такі рішення, потрібно як мінімум після війни запитати у людей на референдумі: чи готові вони мати другу державну мову англійську. Я думаю, що ми ледве-ледве ще не вийшли з попереднього рабства, ми ще до кінця всією Україною не вивчили рідну українську мову, в нас ще хтось говорить на суржику, хтось ні. І зараз нам говорять, що в Україні мусить бути друга державна англійська мова без будь-якої поради з українським суспільством», – обурено заявила лідерка «Батьківщини» з трибуни парламенту.

Юлія Тимошенко нагадала про конституційне право громадян вільно розвиватися та працювати в своїй рідній державі і вважає неприпустимим, що фінансист, економіст, прокурор, військовий, який бездоганно володіє українською мовою, є бездоганним фахівцем та наділений чеснотами, потрібними країні, буде позбавлений можливості обійняти будь-яку державну посаду, якщо не знатиме англійську.

«Важливо, що українські еліти, в тому числі й політичні, не позбулися ганебного комплексу меншовартості, коли все українське їм щось не йде в горло, їм потрібно постійно щось заміщувати, комусь служити, комусь прислужувати. Навчіться поважати українське все: нашу гідність, нашу мову, нашу історію!» – звернулась Юлія Тимошенко до колег.

Вона нагадала, що в Європейському союзі 24 офіційні мови, а коли Україна стане повноцінним членом ЄС, буде 25, до того ж знання англійської мови українцями не є умовою для вступу в альянс. Лідерка фракції підкреслила, що в ЄС, окрім англійської мови є ще такі протокольні мови, як французька та німецька. На її думку, поважати треба як мову Шекспіра, так і мови Вольтера з Гете.

Утім, за словами Юлії Тимошенко, в жодній країні світу немає схожого закону, адже кожна нація поважає себе, цінує власну історію і захищає своє. Лідерка «Батьківщини» вважає  неприпустимим те, що фактично впроваджується  «порушення Конституції, право людей жити в Україні, розмовляти українською мовою, займати в Україні всі посади».

«Давайте раз і назавжди позбавимося будь-якого рабства, будь-якого – східного, західного, з космосу, з-під землі, давайте навчимося бути українцями раз і назавжди. І я вірю, що в цьому залі знайдеться достатня кількість людей, які утримаються від цього голосування і ще раз ствердять наше право на державність, на суверенітет, на наші національні символи, і ми покажемо, що з нами не треба розмовляти як з васалами, з нами треба розмовляти як з великою нацією. Утримайтеся і не голосуйте за цей закон. Слава Україні!» – підсумувала Юлія Тимошенко.