Поиск по дате:

15 Января
января 2025
ПВСЧПСВ
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Новости

Рішення влади майже вдвічі збільшити тарифи на електроенергію в розпал війни – цинічне, а обґрунтування щодо необхідності ремонту й відновлення зруйнованих ворогом енергетичних об’єктів коштом людей – безглузде.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в опублікованому відео на своєму Youtube-каналі.

Вона уточнила, що на відновлення тих чи інших енергетичних об’єктів міжнародні партнери надавали відповідне обладнання та фінансування. Зокрема, ЄБРР виділив на це 800 мільйонів євро.

«Зараз тарифами, прикриваючись війною, покривають масштабне корупційне розкрадання грошей, які українці платять за електроенергію», – вважає Юлія Тимошенко.

На її переконання, найпершою справжньою причиною підвищення ціни на електроенергію стала корпоратизація «Енергоатому». Для цього в лютому Верховна Рада за поданням уряду та при підтримці влади ухвалила відповідний закон. Проти виступила лише команда «Батьківщини».

«Як тільки вони вирвали з рук держави «Енергоатом», так одразу ж було оголошено про підняття тарифу на електроенергію на 83%, майже вдвічі. І це тільки початок», – застерегла лідерка «Батьківщини».

Серед інших причин вона назвала корупційні «націнки», які виставляють у платіжках для населення для збагачення приватних осіб.

«Це підвищення тарифу, яке прикривається війною і нічого спільного з війною не має, – це ще одна велика корупція за лаштунками, в тіні. У нас власна електроенергія, у нас власний газ, власне вугілля. Ми можемо абсолютно ні від кого не залежати. І ціни у нас завжди були власними – до 2014 року. А зараз на цьому робляться мільярдні капітали, але не Україною», – зауважила Юлія Тимошенко.

Щоб виправити цю ситуацію, лідерка партії «Батьківщина»  назвала 5 кроків, які необхідно зробити одразу після великої омріяної перемоги України над ворогом.

Це, зокрема:

  1. Повернути в державну власність «Енергоатом».
  2. Провести фінансовий аудит всієї енергосистеми – Укренерго, обленерго, генеруючих компаній тощо.
  3. Скасувати перехресне субсидування на зелену енергетику.
  4. Проаналізувати, на скільки ефективно використовувалось обладнання і фінансування, яке поставлялось на відновлення нашої енергосистеми й точно вирахувати, скільки потрібно ще коштів для того, щоб повністю її відновити, а не відмити гроші на цьому.
  5. Поновити модель енергоринку, в рамках якої були складені різні за походженням і ціною види електроенергії у загальний ринок, завдяки якому українцям надавалась електроенергія за найнижчою у Європі ціною.