100 влиятельных одесситов

Поиск по дате:

04 Декабря
декабря 2022
ПВСЧПСВ
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Новости

Попри труднощі, пов’язані з роботою в умовах воєнного часу, Одеський національний академічний театр опери та балету зберігає вірність традиції і запрошує на VII Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», який цього року носить назву «THE ART OF VICTORY». Театр ні на день не припиняє виконувати свою надважливу місію – зберігати та примножувати українську і світову культуру, зцілювати мистецтвом зранені війною душі.

photo_2022-09-14_18-05-50.jpg

Художня керівниця фестивалю, генеральна директорка – художня керівниця театру Надія Бабіч зазначає:

Стати на творчі та виробничі рейки в дні війни було надзвичайно складно та відповідально, але це – наша місія, місія загальноукраїнського культурного фронту, до лав якого Одеська опера долучилася з перших днів війни. Ми повинні зберігати та продукувати надбання європейської, української культури і Одеської національної опери зокрема. І цьогоріч, напередодні відзначення 135-річчя з дня відкриття нової будівлі театру, попри всі труднощі воєнного часу, ми підготували справді унікальний форум –  VII Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері. THE ART OF VICTORY».

photo_2022-09-14_18-07-09.jpg

Проведення такого потужного мистецького форуму – це  наша присвята Перемозі, культурна підтримка Збройних Сил України, завдяки яким маємо можливість творити. Ми обов’язково переможемо, і говоримо про це сьогодні на весь світ мовою мистецтва: і в світовій прем’єрі опери Олександра Родіна «Катерина», і в прем’єрах балетних та оперних гала-концертів, і у мистецьких подіях, що відбуватимуться за межами театру, зокрема за кордоном. Ми  переможемо, і ми переконані в цьому.

Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» це один із наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні, який проводиться в Одеському національному театрі опери та балету з 2015 року, та найбільший вітчизняний фестиваль, який проходить за часів війни.

Одним з пріоритетів для організаційного комітету фестивалю є надання глядачеві можливості познайомитися з найбільш вагомими подіями сучасного оперно-балетного мистецтва України і світу. Протягом усіх років, що існує «Оксамитовий сезон», театр зміцнював творчі, партнерські зв’язки з міжнародними та всеукраїнськими театральними колективами, видатними виконавцями, диригентами і продовжує робити це сьогодні попри війну. «Оксамитовий сезон в Одеській опері» – це нові постановки, органічне поєднання  класичного і сучасного мистецтва, відкриття та втілення сучасних театральних тенденцій.

Організатори внесли зміни до однієї із найважливіших частин іміджевої складової фестивалю – візуальної реклами, яку цього року прикрашає фігура давньогрецької богині перемоги Ніки, що є основою пам’ятника Незалежності «Україна, що летить», зведеного у  героїчному Харкові місті, яке щоденно потерпає від війни. Одеська опера гучно промовляє на весь світ, що Перемога це те, чого завжди досягає сильний та незборимий український народ, а Перемога театру – у мистецтві. Отож, коли звучать гармати – музи  не мовчать!

photo_2022-09-14_18-12-08.jpg

Програма фестивалю:

17 ВЕРЕСНЯ, 18:00

Світова прем’єра опери Олександра Родіна «Катерина»

за мотивами поеми Т. Г. Шевченка. Урочисте відкриття фестивалю.

Лібрето і музика «Катерини» були написані сучасним українським композитором Олександром Родіним на замовлення Одеської національної опери за ідеєю генеральної директорки художньої керівниці театру Надії Бабіч. Вистава пройшла чималий шлях, адже її прем’єра переносилась декілька разів: востаннє вона планувалася на 27 березня 2022 року, та через війну робота театру і виробничих майстерень була призупинена на невизначений термін, а частині костюмів, які шили в харківських цехах, постійно загрожувало знищення через ворожі обстріли.

«Катерина» – наймасштабніша і найдорожча за часів незалежної України постановка Одеського театру. В її основу якої покладено сюжет однойменної поеми Тараса Шевченка «Катерина», однак команда постановників, працюючи над оперою, зуміла створити абсолютно унікальний, сучасний мистецький продукт, в якому є місце символізму й переміщенню у часі, традиції та обряду, містиці, сучасному візуальному рішенню і головне –чудовій  музиці, яку ще не чув світ.

16-18 ВЕРЕСНЯ (час за уточненням)

Мистецький форум «Катерина: незламна ідентичність»

Проведення мистецького форуму «Катерина: незламна ідентичність» відбудеться за участі провідних музикознавців і музичних критиків України, постановників світової прем’єри опери Олександра Родіна «Катерина».

23 ВЕРЕСНЯ, 18:00

Балет-гала «СЮЇТА  A LA DANSE». Від класики до сучасності» 

Ще однією прем’єрою фестивалю стане балетний гала-концерт, в якому постановники поєднали класичну та сучасну хореографією. В програмі концерту-вистави артисти балету виконають шедеври балетної класики –  «Фестиваль квітів у Дженцано», фрагменти з «Корсару», «1000 і однієї ночі», «Баядерки», а також хореографічні композиції на сучасну українську музику. Балет-гала «Сюїта a la danse. Від класики до сучасності» – це справжнє балетне свято, яке занурить глядача у витончений світ класичної та сучасної хореографії.

25 ВЕРЕСНЯ, 16:00
«ХОРОВИЙ ВЕРНІСАЖ. БАРОКО».
 Прем’єра концерту барокової музики в Одеській кірсі

Ще до початку відновлення роботи Одеської опери у відомій Одеській кірсі артисти театру виступали з невеликими концертними програмами. Тоді, коли замовчали усі музи, під склепінням старовинної кірхи продовжували лунати голоси артистів театру.  «Хоровий вернісаж. Бароко» це унікальна прем’єра Одеської опери, до програми якої ввійшли кращі зразки європейського бароко – твори А. Вівальді, Й.С. Баха, Г.Ф. Генделя за участю хору та оркестру театру, солістів опери. Музика бароко, пройшовши століття, залишається популярною та сучасною.

25 ВЕРЕСНЯ

У приміщенні ORQUESTRA CLASSICA DOCENTRO (Конімбріге, Португалія) у рамках III Міжнародного  фестивалю мистецтв «МUSAS» відбудеться концерт солістів Одеської опери. У програмі – арії, дуети, сцени з опер М. Лисенка, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Г. Доніцетті, Ж. Масне, Ж. Бізе.

1 ЖОВТНЯ
ЗАКРИТТЯ VII МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ МИСТЕЦТВ

З нагоди 135-ї річниці з дня відкриття нової будівлі Одеської опери та до 10-річчя відкриття музею театру відбудеться презентація музейної експозиції
«THE ART OF VICTORY». В експозиції буде репрезентовано життя Одеської національної опери з перших днів війни, розказано про те, які альтернативи шукав театр, щоб продовжувати дарувати мистецтво глядачам, та як захищали будівлю театру від можливої небезпеки. Початок о 17.00.

Опера-гала «ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ПЕРЛИНИ»

До 135-річчя  з дня відкриття  будівлі Одеської національної опери глядачам представлять вишукану концертну програму класичної музики. Гала-концерт «День народження Перлини» це калейдоскоп найкращих оперних творінь світових сцен у виконанні провідних солістів театру, хору та оркестру. Початок о 18.00.

1 ЖОВТНЯ

БАЛЕТ  А. АДАНА  «ЖИЗЕЛЬ».  Гастролі до Республіки Греція (м. Афіни)

«Оксамитовий сезон в Одеській опері» підтверджує своє міжнародне значення навіть у дні війни. До програми фестивалю, поряд з гастрольним туром до Португалії, ввійшли гастролі до історичного міста Афіни Республіки Греції. На думку організаторів, виступи українських артистів на міжнародних сценах такі ж важливі, як і дипломатична діяльність. Артисти балету та оркестру, під орудою головного диригента Одеської опери В’ячеслава Чернухо-Воліча, представлять в Афінах один з кращих балетів світових сцен балет А. Адана  «Жизель».