Поиск по дате:

15 Января
января 2025
ПВСЧПСВ
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Новости

У старовинному читальному залі ОННБ винуватців ювілею, газетярів «Вечьорки», вітали журналісти і кілька поколінь бібліотекарів, які пережили разом чимало приємних і хвилюючих моментів, працюючи у спільних проєктах. Із таким нетерпінням чекають лише на давніх друзів, і, при зустрічі гортаючи старі фотографії та фрагменти газетних публікацій, по черзі вихоплюють із пам'яті найяскравіші миті минулих подій. Так і відбувалося!

Виставку «Пів століття на вістрі часу» з документальною вибіркою знакових публікацій газети фахівці бібліотеки підготували ґрунтовно, зі знанням справи. Із архівів дістали підшивку з історичним першим номером газети, підписаним до друку її першим редактором — Борисом Федоровичем Дерев'янком. Чільне місце на полицях архівної періодики, яка стосується останніх 50 років хронопису міста у моря, займають номери газети «Вечерняя Одесса». Для зручності перегляду, виставка, присвячена газеті-ювіляру, розділена на рубрики: «Перший редактор», «192 сходинки», «У витоків газети», а окремий її розділ присвячено публікаціям про конкурс ім. Б. Ф. Дерев’янка «Люди діла». Літопис життя Одещини на газетних шпальтах доповнюють видання-додатки до газети, приміром, книжки про «людей діла», а також — книги відомих одеських журналістів, чиї матеріали протягом цього часу освітлювали досягнення одеситів та всі значні події.

Гарні слова на честь піонерів газети у пам'ятний день прозвучали з вуст ведучої заходу — Тетяни Ананченко, члена Національної спілки журналістів, культуролога. Вона згадала відомих репортерів і редакторів, які віддали газеті не одне десятиліття творчого життя. Це Лариса Бурчо, Євген Голубовський, Анатолій Глущак, Юрій Михайлик, Тіна Арсеньєва та інші. Слід зауважити, що деяким авторам сьогодні понад 80 років, але перо вони не залишають і для нових газетярів є прикладом служіння професії. Отож, справа першого редактора газети Бориса Дерев‘янка, відомого публіциста і політика, який трагічно загинув у 1997 році, - жива й понині. На жаль, через війну, з економічних причин, газета виходить раз на тиждень, а не тричі, як раніше.

24

На урочистому відкритті книжково-документальної виставки до ювілею газети «Вечерняя Одесса» Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури, зокрема, підкреслила: «Газета є партнером Одеської національної наукової бібліотеки з перших днів свого існування. Журналісти відвідували бібліотечні заходи, писали про її потреби і досягнення. «Вечерняя Одесса» неодноразово виступала інформаційним спонсором багатьох бібліотечних проєктів». Серед таких спільних проєктів Ірина Бірюкова відзначила «Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині», соціальний проєкт «"Litera" – літнійо читальний зал для одеситів і гостей міста», Різдвяні та Шевченківські читання, презентації, книжкові виставки тощо.

26

Приймаючи привітання, Олег Суслов, головний редактор найпопулярнішої у місті газети, зауважив, що за пів століття свого існування «Вечерняя Одесса» написала про всіх «людей діла», тобто про всіх активних та цікавих одеситів, які своїми справами створювали і створюють історію Одеси і надихають інших. І приємно, що одним із таких «моторчиків», від якого можна «заряджатися енергією», є Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, яка теж є «людиною діла». Олег Суслов подякував за плідну співпрацю та висловив надію, що наступна важлива подія, яка наразі готується, а саме - святковий захід до виходу у світ чергового видання «Люди діла», відбудеться у стінах його улюбленої бібліотеки і давнього друга газети. Він також повідомив, що на її шпальтах наразі публікуються матеріали двома мовами — російською та українською, а наступного року планується випуски газети українською мовою.

Музичні вітання присутнім подарували Єва Александрова, Валерія Ачкасова, Катерина Михайлова. Їхні скрипки зачарували впевненим та яскравим виконанням творів: Орфеєва («Веснянка»), Лятошинського («Танець»), Бома («Інтродукція» і «Полонез»), Скорика («Мелодія»), Брамса («Угорський танок»), Ловланда («Таємний сад»). Присутні щирими оплесками дякували за піднесенну атмосферу, яку створили учениці класу Євгенії Олегівни Куланової, викладача струнного відділу Одеського державного музичного ліцею імені професора П.С. Столярського, та концертмейстери Дмитро Куцов і Ліна Оскаленко.

2828

Ірина Бірюкова у заключному слові звернулася до головного редактора «Вечерней Одессы» та всіх присутніх, як до однієї великої родини: «Ми цінуємо, що на шпальтах газети «Вечерняя Одесса» багато місця відводиться новинам культури. Журналісти варті найтепліших слів за те, що тримають цей фронт. Ми є союзниками і поділяємо спільні цінності. Наші завдання - бібліотек і преси - є дуже близькими у плані забезпечення вільного доступу до інформації, її збереження та обміну. Ми разом дбаємо про важливість читання, зокрема, на паперових носіях інформації, презентуємо кращі найактуальніші матеріали про те, що нас хвилює та з чим стикається сучасне суспільство, Одеса. Це все - прояв нашого життя. І це те, що потім побачать дослідники, коли нас вже не буде. Але після нас залишаться наші справи, вчинки, закарбовані на папері, а ми знаємо, що це надійний носій інформації…Ми сьогодні віншуємо натхненних працівників пера, які є нашими родичами в родині креативних індустрій, від яких залежить і наш цифровий вік! Вітаємо як членів родини, яка плекає покоління інтелектуалів на українській землі. Вітаємо також усю читацьку-бібліотечну-журналістську сім'ю з першим 50-річним ювілеєм газети «Вечерняя Одесса»! Зичимо всім зустріти наступну святкову дату у доброму гуморі, у доброму здоров'ї, під мирним небом процвітаючої України, разом з українським суспільством, яке нині відстоює свою гідність, виборює свою територіальну цілісність та перемогу. Слава Україні!»

«Вечерняя Одесса» відсвяткувала своє перше 50-річчя, а ми бажаємо у наступному пів столітті давньому і надійному партнеру ОННБ натхнення, успіхів, нових звершеннь та — чимскоріш побачити її спецвипуск із довгоочікуваним словом «ПЕРЕМОГА»!

313131