100 влиятельных одесситов

Поиск по дате:

04 Декабря
декабря 2022
ПВСЧПСВ
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Новости

За місяць роботи зернового коридору Україна експортувала понад 1,5 мільйона тонн зерна. Про таке стало відомо на панельній дискусії «Наслідки російської агресії у всесвітній продовольчій безпеці», що була організована Агенцією регіонального розвитку.

У заході взяла участь делегація парламенту Сполученого Королівства Великої Британії, дипломати Сполучених Штатів Америки, представники Всесвітньої продовольчої програми, а також депутати Верховної Ради України, представники українського бізнесу.

За даними депутатки Верховної Ради України Юлії Діденко, за місяць дії Зернової угоди між представниками України, Туреччини, ООН та РФ через порти Великої Одеси пройшло понад 1,5 мільйона тонн зерна. Однак такі показники все ще непомірні з тогорічним експортом.

«Така кількість зерна це лише сніжинка на вершині айсберга. Я не довіряю всьому, що робить Путін. Лише те, що він обмежує експорт зерна, це лише 1,5 тонни зерна, порівняно з 84 млн тонн зерна тогоріч, каже про те, що він залишає голодувати увесь світ. Лише один чоловік змушує голодувати світ. Він обмежує кількість зерна, які можуть експортувати ці порти, він просто обстрілює Одесу. І винний у світовому голоді лише він», – зазначив Брукс Ньюмарк, голова британської делегації, ексміністр парламенту Великої Британії.

За оцінками Міжнародної продовольчої програми, нині у світі близько 355 мільйонів людей відчувають проблему продовольства. Перед початком російсько-української війни України могла забезпечити продовольством понад 400 млн осіб.

«Те, що діється в Одесі критично для всіх. Як наслідок – захмарні ціни, голод в певних регіонах Африки й Азії. Це конфлікт, в якому кожен має свої ставки, навіть якщо забути про міжнародне право та демократію. Ми не можемо допустити ворожу силу, яка намагається перервати постачання у світову торгівлю», – підкреслив Лорд Ден Ханнан з Палати Лордів Великої Британії.

Нагадаємо, «зернова угода» була укладена 22 липня 2022 року між владою України, Туреччини, РФ та ООН. Документ дозволив торговельним та вантажним суднам безпечно виходити з портів Великої Одеси та доставляти аграрну продукцію по всьому світу.