Поиск по дате:

11 Февраля
февраля 2025
ПВСЧПСВ
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Новости

Чи можливі переговори з росією та поступки з боку України? Чи усвідомлює наше суспільство, що повернення до кордонів 1991 року та навіть 24 лютого 2022-го неможливе? Які компроміси можливі заради миру? Україна стане сировинним додатком? Бути чи не бути виборам під час війни? Про всі ці найважливіші на сьогодні речі розмірковує на своєму Ютуб-каналі відомий політик і громадський діяч, народний депутат чотирьох скликань, доктор економічних наук Михайло Поживанов.

«Давайте аналізувати ситуацію і розмірковувати разом», – звертається Михайло Поживанов до своїх глядачів.

А ось основні тези чергового аналітичного відеоогляду політика.

США, незважаючи на заяви, не мають чіткого плану перемовин. Очікується, що Трамп оголосить його в березні.

Позиція України. Важливо, щоб представники України зустрілися з Трампом до його зустрічі з путіним та донесли свою позицію щодо неприйнятності вимог росії (входження територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей до рф, збереження сухопутного коридору до Криму, приналежність Азовського моря рф тощо).

Компроміси. У питаннях територій не може бути компромісів. Але треба віддати належне президенту України, який у своєму мирному плані запропонував використання українських корисних копалин, що зацікавило Трампа-бізнесмена. Уживання Штатами природних надр, розташованих в Донецькій та Луганській областях, може бути гарантом безпеки України в майбутньому.

Ефективність рішень Трампа. Спостерігається ефективність жорстких та безкомпромісних рішень Трампа, скажімо, щодо Колумбії та Панами. Наразі спостерігаємо за ситуацією у Секторі Газа. Але Україна ще очікує кроків щодо свого питання. Важливо використати темперамент Трампа та його зацікавленість у власній перемозі на світовій арені, щоб висунути нам свої вимоги до росії та світу в перемовинах.

Власність на видобутки. На сьогодні немає проблеми в тому, хто буде власником видобутків. США можуть завести власні технології, надати робочі місця, втілити новітні процеси управління та захистити свої економічні інтереси на нашій території. І це для нас плюс.

Однак є загроза використання України як додатку корисних копалин. Надприбутки отримують компанії з переробки, а не з продажу ресурсів. Є приклад металургії, коли країни ЄС та США були зацікавлені в тому, щоб Україна продавала сировину, а не готову продукцію. Аналогічна ситуація зараз із зерном…  Це добре розуміли українські олігархи, які поділили Україну та збагачувалися, продаючи сировину у великій кількості за кордон, а тут купляли ЗМІ та впливали на політичну ситуацію в країні, висуваючи на високі політичні посади своїх людей.

Вибори в Україні. Спецпредставник Трампа Кіт Келлог назвав можливість проведення виборів «навіть під час війни» ознакою здорової демократії, але тільки після припинення активних бойових дій.

Насправді питання проведення виборів є неоднозначним. Більш-менш зрозуміло, як голосуватимуть ВПО, які мають реєстрацію в громадах. А ось питання голосування ЗСУ може бути вирішено лише після припинення бойових дій. Проведення місцевих виборів є ще більш простим та зрозумілим. Можна дозволити голосувати на місцевих виборах усім громадянам, зареєстрованим у цій громаді. Однак існує велика ймовірність, що на майбутніх виборах нинішня влада не пройде. Тому і немає зацікавленості у пошуку рішень щодо їх проведення.

Переговори з рф та гарантії безпеки. Щодо цього ідеальним варіантом була б повна зміна влади в росії, але це малоймовірно. Головною гарантією безпеки України є вимога щодо прийняття в НАТО. Є також інші засади безпеки:  можливість розміщення ядерної зброї, посилення санкцій щодо рф, захист України за прикладом збиття іранських ракет над Ізраїлем. Чи залишиться Україна під постійною загрозою нового нападу з боку росії?