Поиск по дате:

04 Декабря
декабря 2024
ПВСЧПСВ
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Новости

З 1 по 3 листопада в Одесі у Міжнародному культурному центрі «UNION» (вул.Троїцька, 43) тривають Поетичні читання Meridian Odesa. Вже вдруге ця масштабна літературна подія за участі провідних українських письменників та письменниць відбувається в Одесі на початку листопада. Програма включає 14 літературно-дискусійних заходів: вісім із них відбуваються за підтримки Українського інституту книги, а шість – завдяки Фонду імені Роберта Боша.

Meridian Odesa організовано Міжнародною літературною корпорацією Meridian Czernowitz. Відкрили читання президент корпорації Святослав Померанцев – засновник однойменного видавництва, підприємець, громадський діяч, культурний менеджер та Євгенія Лопата – директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, видавнича редакторка видавництва Meridian Czernowitz, кураторка міжнародних проектів, перекладачка.  

465117879 8989662987734113 934378282358591732 n

Святослав Померанцев і Євгенія Лопата

Приємно, що цього року у читаннях достойне місце відвели одеситам. Власне, перший вечір розпочали саме сучасні одеські поети різного віку і поетичного досвіду: Ігор Геращенко, Андрій Хаєцький, Жанни Шарапова, Марина Забуранна і  Гліб Кучма. І якщо ім’я Андрія Хаєцького як поета і громадського діяча в Одесі голосно звучить уже не один рік, то заслуженого артиста України Ігоря Геращенка одесити більше знають як провідного актора Одеського українського музично-драматичного театру імені Василя Василька, а ось  його поезію багато хто почув уперше. Ще три учасники читань не так давно захопилися писанням поетичних творів, але вже мають перші збірки і своїх прихильників, яких, напевне, побільшало після цього знайомства. Варто додати, що філологиня за освітою Марина Забуранна взяла на себе важливу і нелегку місію створення в Одесі літературно-мистецького часопису «Камертон», перше число якого було презентоване у червні цього року, а друге має бути представлене широкому загалу 15 листопада.

DSC 0892

На сцені - одеські поети

Одеську сторінку читань продовжила наступного дня відома журналістка і громадська діячка Зоя Казанжи. Збірка «Марта й інші жінки» – це вже друга її книжка, але якщо перша складалася з новел у прозі, то друга – це поетичні тексти. Пані Зоя свої твори після їх появи на світ викладає на сторінці у «Фейсбуці», а вже потім вони складаються у друковані збірки, причому на пропозицію видавця. І не дивно, що такі пропозиції є, адже тексти ці привертають увагу сотень користувачів соцмереж і викликають жваве обговорення. Тож і у залі було багато прихильників, які завчасно купили книжку і після презентації підходили з нею до авторки за автографом. Вітаємо нашу землячку з успіхом!  

Модераторкою обох читань від одеситів виступила Світлана Бондар – завідувачка літературно-драматичною частиною Одеського українського музично-драматичного театру імені Василя Василька (вона, до речі, регулярно проводить зустрічі з українськими літераторами у стінах рідного театру).

DSC 0915

Світлана Бондар і Зоя Казанжи

Окрім того, гості читань мали змогу відвідати творчий вечір письменника і літературного критика Олександра Бойченка із текстами, присвяченими Одесі.

Але основний час було відведено знаним українським авторам. Цього разу до Одеси приїхали: Юрій Іздрик, Андрій Любка, Ігор Померанцев, Ірина Цілик, Ярина Чорногуз, Дмитро Лазуткін, Богдан Логвиненко, Мирослав Лаюк, Олександр Михед,  Марʼяна Савка, Тетяна Власова.

У рамках триденної культурної події можна було придбати чимало знакових  та актуальних книжкових новинок України. Серед них чільне місце відведено текстам, що висвітлюють різні аспекти нинішньої війни. Це твори, що не лише документують трагічні події, а й створюють простір для роздумів та співпереживань: «Війна з тильного боку» автора та волонтера Андрія Любки, «Деокупація. Історії опору українців» засновника спільноти Ukraïner Богдана Логвиненка, «Бахмут» Мирослава Лаюка, «Живі. Зрозуміти українську літературу» та «Позивний для Йова» Олександра Михеда... Представлено також чимало художніх творів, історичних досліджень та літератури для дітей.

– Цілі проведення поетичних читань – задоволення сучасних культурних потреб та амбіцій одеситів і одеситок, сприяння міському та інтелектуальному туризму в Одесі, розвиток української літератури, створення позитивних імпульсів для українського громадянського суспільства та звучання в іноземних медіа як обов’язковий елемент формування сучасного культурного обличчя міста, образу Одеси, – підсумовує президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.

Організаційними партнерами Meridian Odesa стали: Міжнародний культурний центр Union, видавництво Meridian Czernowitz,  Odesa Business Club, «Видавництво 21», готель «Олександрівський».

Після завершення події в Одесі організатори та українські літератори Юрій Іздрик, Ярина Чорногуз та Ірина Цілик вирушають із поетичними читаннями на південь України – у міста Миколаїв Херсон та Запоріжжя.  

DSC 0955DSC 0955DSC 0955DSC 0955DSC 0955