Поиск по дате:

23 Апреля
апреля 2024
ПВСЧПСВ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Новости

17 січня в Одеському літературному музеї було презентовано черговий випуск Історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південь-Захід. Одесика». В рамках заходу відбулося нагородження фундатора і мецената цього проєкту Почесного громадянина Одеської області і Одеси Сергія Гриневецького як лауреата рейтингу «Народне визнання» – «Одесит року» – 2022.   

Загальновідомо, що Сергій Гриневецький уже протягом десятиліть ініціює та підтримує цілу низку культурних і краєзнавчих проєктів. Збірка «Південь-Захід. Одесика. Історико-краєзнавчий науковий альманах» – один з них. Вона виходить уже 16 років поспіль. Не став винятком і цей важкий воєнний рік, адже збереження нашої історичної спадщини – це також дієвий засіб протистояння ворогові – його пропаганді та неправдивій, викривленій інформації про нашу історію. Тож цілком закономірно, що Сергій Рафаїлович потрапив до числа лауреатів цьогорічного рейтингу поряд з військовими, рятувальниками, керівниками владних структур, волонтерами, лікарями, кожен з яких протистоїть ворогові на своєму місці. 

IMG 2222

Саме про важливість культури та наукового підходу до історії говорив секретар Одеської міської ради, професор Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Ігор Коваль, який на прохання оргкомітету рейтингу вручив Сергію Гриневецькому диплом і пам’ятну стелу лауреата. Ігор Миколайович наголосив на тому, що Сергій Рафаїлович як мудра людина, авторитетний і досвідчений політик та громадський діяч добре розуміє значення цих сфер для формування свідомості громадян і повноцінного життя суспільства.

IMG 2221

У свою чергу Сергій Гриневецький розповів про свою громадську діяльність у час війни та окреслив для науковців – співавторів альманаху, які були присутні на презентації, коло актуальних питань сьогодення нашої країни, що потребують аналізу з наукової точки зору і можуть стати темами для публікації у наступному накладі збірки. Зокрема, це дуже важливе завдання підготовки фахових кадрів, які будуть необхідні на багатьох напрямках відбудови сучасної України. Особливо ж Сергій Рафаїлович наголосив на процесі децентралізації і зміцненні прав територіальних громад і, насамперед, необхідності продовження реформи попри війну.

Головний редактор і упорядник альманаху доктор історичних наук Віктор Савченко познайомив присутніх зі змістом нового номеру і представив присутніх на презентації авторів. Примірники збірника отримали у подарунок представники бібліотек, музеїв та інших просвітницьких осередків Одеси.

IMG 2245

Наразі триває формування нового видання «Південь-Захід. Одесика».