Поиск по дате:

14 Мая
мая 2025
ПВСЧПСВ
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Новости

Форум молодих винахідників в черговий раз зібрав в Одесі цвіт української молоді, а також міжнародної спільноти. До участі в хакатоні Fresh AIR 2025 було заявлено понад  50 команд з України, Німеччини, Литви та інших країн, 35 з яких вийшли у фінал.

Організаторами заходу традиційно виступили Національний університет «Одеська політехніка», зокрема Інститут штучного інтелекту та робототехніки (директор – Михайло Лобачев), та громадська спілка Odesa IT Family. Серед партнерів заходу – такі провідні ІТ-компанії, як EPAM, SoftServe, Autodoc та інші.

– Молодь, яка генерує ідеї, що можуть покращити якість життя та сприятимуть ефективному вирішенню актуальних завдань у нашому суспільстві, – завжди у полі нашої уваги, – зауважила СЕО Odesa IT Family Катерина Соловей. – Ми підтримуємо хакатон, а також впроваджуємо навчальні програми безпосередньо від Odesa IT Family, спрямовані на розвиток та інновації.

Цього року учасники, зокрема, запропонували рішення, спрямовані на відбудову країни, розвиток та покращення соціальної підтримки населення. Приємно відзначити, що продуманими були не тільки технологічні рішення, а й маркетинг, фінансова складова проєктів.

Серед запропонованих учасниками проектів були, зокрема, такі: акустичний метод спостереження за повітряним простором («Sofa Engіneers», «Одеська політехніка»), мапа відкритих вайфай мереж («ЕУ – 1», Європейський університет), інтерактивна мапа культурної спадщини («Not yet», Харківський коледж комп’ютерних технологій) та інші.

До участі у конкурсі долучились і наймолодші розробники, наприклад, команда «Future Finders» (Одеський ліцей №73).

А призові місця посіли:  перше – «Roboarm» («Одеська політехніка») за   доступний протез для осіб з інвалідністю, друге – AI Cobot (Augsburg University, Німеччина), що представила ШІ-коботи для відбудови України,  третє – Iron Grip («Одеська політехніка»), яка розробила роботизовану руку, керовану нахилами голови.

roboarm_i_.jpg

iron_grip_-_iii_.jpg

-__.jpg

Приз глядацьких симпатій отримала команда «НейроGameDev» (Володимир Федчун, ОНТУ), яка запропонувала платформу для створення ігор без кодування.

Переможці отримали грошові винагороди, а всі учасники хакатону Fresh AIR 2025 – сертифікати, мерчі, а також призи від партнерів: сертифікати на кінні прогулянки від благодійного фонду «Шляхетна справа», навчання від Hillel та курси English for IT.

Михайло Лобачев, директор Інституту штучного інтелекту та робототехніки Національного університету «Одеська політехніка», був нагороджений грамотою та іменним годинником від Одеської обласної ради за вагомий внесок у розвиток освіти Одещини. Також грамотою Одеської облради була нагороджена СЕО Odesa IT Family Катерина Соловей. Нагороди їм  вручив перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський.

 

Автор: Вікторія Брухаль