Поиск по дате:

05 Ноября
ноября 2024
ПВСЧПСВ
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Анонсы

В пятницу, 22 октября, в 12.00 в пресс-центре ИА «Одесса-медиа» (Приморский бульвар, 14, 5 эт., 503 каб.) состоится пресс-конференция на тему: «Конфликт между территориальными громадами и руководством нацпарка «Тузловские лиманы». Кто победил в суде в борьбе за курортную зону, и кто имеет на нее больше прав?».

Участники:

- Григорий Мельниченко – председатель Белгород-Днестровского райсовета;

- Василий Резниченко – председатель Лиманской громады;

- Валентин Скалозуб – председатель Дивизийской громады;

- Александр Очинский – архитектор;

- Александр Соколов – землеустроитель.

Что случилось?

Руководство нацпарка «Тузловские лиманы» во главе с Ириной Выхристюк подало иск на Лиманскую сельскую громаду Белгород-Днестровского района.18 октября состоялся суд. Кто победил за право распоряжаться ценной спорной землей?

Территориальные громады, соседствующие с национальным парком «Тузловские лиманы», поддерживают миссию сохранения природного баланса и важность заповедной зоны для всего Одесского региона.

Но, по мнению местных жителей, руководство парка «Тузловские лиманы»  ведет незаконную хозяйственную деятельность на территории парка и при этом мешает полноценно развиваться населенным пунктам по соседству, ограничивает права громад на использование природных ресурсов их территории.

Ссылаясь на необходимость защиты природы и ведение научной работы,  дирекция нацпарка «Тузловские лиманы» намеревалась отобрать у громады Белгород-Днестровского района кусок приморской территории (песчаную косу) и использовать ее в своих целях.

Отметим, что руководство нацпарка – Ирина Выхрыстюк, как и ее предшественник, а теперь заместитель Иван Русев – уже в течение нескольких лет числится как «исполняющие обязанности» и до сих пор не утверждены на уровне госструктур. А между тем скандалы вокруг этого заповедника звучат все громче.

«Руководители национального природного парка «Тузловские лиманы» выдают свою незаконную хозяйственную деятельность за научную работу и пытаются захватить приморские территории ближайших сельских громад», – считает председатель Белгород-Днестровского районного совета Григорий Мельниченко.

«Керівництво Нацпарку «Тузлівські лимани» перешкоджає розвитку громад Одеської області! Протягом року в Одеському окружному адміністративному суді розглядався позов від Нацпарку «Тузлівські лимани», в якому він оскаржував рішення Татарбунарської районної ради про розширення меж села Приморське. 18 жовтня колегія суддів винесла рішення, яким захистила інтереси Лиманської сільської ради, до складу якої згідно з реформою  децентралізації ввійшла Приморська сільська рада», – говорит глава Лиманской ОТГ Василий Резниченко.

Справка от головы Лиманской ОТГ В. Резниченко

ПРО МЕЖІ

«Посягання» на законно затверджені генпланом межі села – не єдине намагання створити перешкоди для розвитку громад і територій з боку нинішнього керівництва НПП «Тузлівські лимани» Іриною Вихристюк. Прикриваючись боротьбою за збереження природи та екології, пані Вихристюк створює безкінечні конфлікти на території суміжніх громад. З її сторінки у Фейсбуці та колишнього керівника НПП Івана Русєва можна зробити висновки про цілі битви з браконьєрами і озброєними місцевими жителями, які нібито не дають їм захищати природу. Однак, насправді все виглядає зовсім не так, як це подають ці тимчасові керманичі. Парк, не маючи чітко визначених меж своїх територій, займається переслідуванням місцевих рибалок, жителів, які пасуть худобу: викликають поліцію, складають протоколи, а потім суди їх відпускають, адже за законом то дійсно  не територія Нацпарку, бо вона ніде не затверджена належним чином.

З 2010 року і до сьогодні Нацпарк не виготовив своєї документації, тобто діє на підставі… Проекту створення від 2010 року! А мав зробити проект, яким би чітко окреслив свою територію. Також відсутній проект зонування, в якому були б визначені зона регульованої рекреації, заповідна зона, господарська та ін. На численні питання, чому досі нема документів, хоча з 2006-го НПП очолював Русєв, а три останні роки – Вихристюк, пояснень нема: винен хтось інший, не вони».

ПРО КВОТИ НА КЕФАЛЬ

Продовжуються численні конфлікти з місцевим населенням, з рибалками, для яких Нацпарк виставляє квоти на відлов кефалі. Створює спеціальні умови, на яких працюють тільки «обрані» рибалки, усі інші змушені найматися до них, через що ведеться безконтрольний вилов біоресурсів. Парк не перевіряє знаряддя лову, ніде не звітує відкрито і прозоро про свою діяльність і,  створивши собі ореол бравих захисників природи, не допускає всередину нікого, щоб дізнатись про реальний стан справ. Навіть екологічна служба чи поліція, яка пробує проїхати на територію НПП, щоб проінспектувати, наприклад, чи законне будівництво прорви, яка з’єднує море з лиманом, щоб здійснити водообмін, сприймається як ворожий намір, знімається на камеру, викладається в інтернет.

ПРО КОСУ ТА ТУРИЗМ

Далі. Минулого року з території Лебедівського лісу Вихристюк у компанії тітушок… виганяла бізнесменів, які продовжили свій договір із Саратським лісництвом і надавали там рекреаційні послуги туристам. Люди в футболках «Нацкорпусу» трощили дерев’яні підпорки, зносили намети, забризкали відпочивальників у купальниках сльозогінним газом в очі (є відео цього трешу). Проте Вихристюк подає це як свою віддану роботу з незаконним бізнесом, замість вести перемовини цивілізовано і згідно із законодавством. По суті, Вихристюк і її команда працюють проти розвитку туризму в регіоні, відбиваючи бажання у відпочивальників ще раз сюди приїхати.

Натомість уже цього року в тому ж лісі з’явилися нові кемпінги, де так само відпочивають люди, але виявилося, що це Нацпарк уклав з ФОПами договір… за доглядом цих територій та вивіз сміття! Тобто: вигнали одних підприємців, запустили «своїх», роблять те ж саме, але це вже нікому не заважає.

На території біля пляжу, в районі маяка, куди раніше місцеві жителі ходили влітку засмагати, встановили два шлагбауми. Пройти можна, за проїзд – 50 гривень. За ці гроші пускають машини аж до самого пляжу, це такий «захист природи». На численні питання, за що і на якій підставі беруться гроші за вхід, відповідь одна: читайте положення. Мовляв , вони можуть надавати такі послуги.

У цьому ж місці будівля їхнього офісного будиночку «Кордон» збудована без жодних документів. І т.д. Є запити від Держархітектури: комісію вони для перевірки не пускають, а законних дозволів на це будівництво ніхто не видавав.

Участники пресс-конференции хотят, в частности, поднять и такие вопросы:

Нацпарк по факту не доплачивает Лиманской ОТГ за использование ее земель более 8 миллионов гривен налоговой льготы. А чем он смог быть полезен громаде?

Скольких местных жителей официально устроил на работу руководство нацпарка и куда платят налоги ФОПы, если они работают на территории парка?

Кто должен вывозить мусор после туристов, которым нацпарк сдает кемпинг, и куда три месяца подряд сливаются отходы их жизнедеятельности?

Почему гости летом разбивают дороги через Лиманскую ОТГ и не платят ничего в местный бюджет?

Где туристический сбор, который обязателен по закону Украины, и сколько туристов и отдыхающих нацпарк принял за год на заповедных землях?

Читайте нас в Telegram