Поиск по дате:

09 Января
января 2025
ПВСЧПСВ
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Анонсы

Лікарі радять відмовитися від покупки цукерок, що містять багато «вільного» цукру. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

У повідомленні наголошується, що у багатьох солодощах міститься «вільний» цукор, надлишок якого може спричинити зайву вагу, погіршення стану шкіри, розвиток карієсу, захворювань серця тощо.

До «вільного» цукру відносяться ті сполуки, які додають у харчові продукти та напої виробники, кухарі чи самі споживачі.

Для людей, які щодня витрачають у середньому 2000 ккал (а це більшість дорослих із малоактивним способом життя) – до 50 г на добу (10 чайних ложок).

МОЗ разом із експертами ВООЗ рекомендує зменшити денне споживання цукру ще вдвічі — до 25 г або до п'яти чайних ложок.

У МОЗ вважають, що шоколадні цукерки можна замінити на пастилу, приготовлену без додавання цукру, а льодяники — на сухофрукти.

Замість пакетованого соку краще дати малюкам натуральний морс, компот чи ягідно-фруктовий чай.

Також варто уникати продуктів харчування промислового виробництва, смаженої їжі: пончиків та пиріжків. Замість магазинних бісквітів, печива та крекерів, що містять чимало барвників та консервантів, знайдіть найпростіший рецепт та приготуйте вдома.

У святковому подарунку можуть бути свіжі фрукти: мандарини, хурма, яблука, груші пізніх сортів, апельсини.

ІНШІ ПОРАДИ

Дітям до двох років краще взагалі немає солодкого.

Льодяники та карамельки не приносять жодної користі, а крім цукру можуть містити барвники, консерванти та ароматизатори, які шкідливі для зубів.

Не слід застосовувати практику заохочення цукерками. Так можна сформувати у дитини шкідливу звичку.

Важливо контролювати якість і кількість солодощів, що споживаються дитиною.